Barion Pixel

Tanácsok autós utazáshoz gyerekkel, apartmanban

ÁLTALÁNOS TANÁCSOK AUTÓVAL, GYERMEKKEL, APARTMANBAN

Saját kocsival utazni biztos sokkal egyszerűbb, ha élelmiszert is fel kell felpakolni. Másrészt annyi cuccot kell pakolni… De ez a gyerekes utazás velejárója, nem a mentességé. 

Az utazásra ebben az esetben is könnyen kezelhető, gyorsan fogyasztható ételeket és egészséges rágcsálnivalókat javaslunk. Mivel az utazás hosszú lehet, itt érdemes már felpakolni. 

A szendvicsek egy külön kis hűtőládában legyenek elöl, a chipsek és egyéb törékeny nagy térfogatú termék helyett az útra előre répát, almát, banánt, pop-cornt tegyünk. A rosttartalom miatt ilyenkor legyünk megengedőek a magvakkal, ha nincs allergia, egy kis kesudió sokkal jobb nasi. Édességekben kerüljük az olvadó csokikat és a törékeny kekszeket, inkább süssünk egy browniet, vagy vigyünk csomagolt kis piskótaszeletet. Ezzel sok helyet takarítunk meg és nem csak chipset eszünk egész úton.

Egy apróság: érdemes vinni külön evőeszközt és a kocsiban tartani – egy kanál, egy villa és egy kés kis csomagban, mert így a gyerek bárhol álltok meg biztosan tud a saját evőeszközével enni.

Ha apartman akkor a pakolásnál legyünk előrelátóak, mert csak egy boksz fér egy kocsira és optimális ha azt le lehet zárni. Amúgy is hajlamosak vagyunk felpakolni a fél háztartást, ha pedig nincs kellő helyismeretünk, a gluténmentes beszerzésekről ott is túlzásba tudunk esni.

Első körben szedjük össze mi kell és a nyaralás idejére milyen kiszerelésben szükséges, érdemes az egész családnak egy mentes tusfürdőt, egy fogkrémet bepakolni. Az élelmiszerekből, nem érdemes romlandó ételeket felpakolni a legtöbb helyen a boltok és piacok friss zöldség, gyümölcs és húskínálatára érdemes hagyatkozni. Ez alól kivételt képez, ha pár fagyasztott készételt a gyorsaság miatt viszünk magunkkal. El lehet készíteni egy bolognai mártást és bedobni egy csomag tésztát, ezzel első nap biztos nem kell a főzéssel kezdeni.

Az egytálételek a legjobb gyorskaják utazáshoz: rakott krumpli, lasagne, zöldséges-csirkés rizs, tepsis hús burgonyával.

A főzés és melegítés során figyeljünk arra, hogy az apartman nem gluténmentes. Nem kell azért a konyhai lábosokat és késeket felpakolni otthon, de vigyünk magunkkal 2 tiszta szivacsot, egy hétre elegendő mosogatószert. Papírtörlőt, zsepit, wc papírt, vizet ne vigyünk, azt szerezzük be helyben.

Fontos, hogy vagy saját mikrohullámú sütőt vigyünk magunkkal, vagy legalább a saját műanyag takarópanelt a mikróba. (Igen, a gluténmentesnek jó ha van egy utazó mikrója!)

Mindenképp vigyünk saját fűszereket, mert azt nem kell bogarászni a boltban melyik jó és sót megfelelő mennyiségben, hogy ne kelljen egy nagy zacskót aztán hazacipelni.

Minden edényt mossunk el használat előtt, a hűtőt is töröljük át és mindent csomagolva rakjunk el. A kávéfőzőt használhatjuk, de a mikrót (ha nem vittünk) és a sütőt csak korlátozottan. Mikróban csak dobozzal vagy zsákkal melegítsük az ételt, a sütőben csak lefedve süssük, a kenyérpirítót akkor használjuk, ha külön tósztkenyér zsákot vittünk magunkkal. A fa vágódeszkákat nehogy használjuk!

Vegyünk a boltban folpackot, azzal fedjük le a deszkákat és úgy vágjunk az elmosott késsel. Bármilyen apartmanban hagyott alapanyaggal véletlen se dolgozzunk akkor se, ha olaj vagy só!

Reggeli: tejet, akár laktózmentes, akár növényi tej, lehet bárhol kapni, a tejföl és a túrórudi, az magyar, olyat nem sok helyen találni. A kakaóból a Nesquick minden országban gluténmentes, de mivel a nagyobb kiszerelés a gazdaságos, ezért ha csak a gyerek issza, érdemes egy eldobható dobozban a szükséges mennyiséget kivinni. A felvágottak esetében lehet kapni gluténmentest, de pár dobozzal érdemes készülni, a Philadelphia sok más országban gluténmentes, azaz vajkrémekből is találni kínálatot.

De a pékáru, na azt érdemes itthonról vinni ha gyerekkel utazunk, még akkor is, ha van egy gluténmentes pékség az úti célunknál. Mert a megszokott ízek eltérőek lehetnek. Fagyasztva a pékáruk szállíthatóak, csak ki kell engednünk, és kész is a kalács, a kenyér. Ezeknél a sütést felejtsük el külföldön, süssük meg itthon/vegyük meg, fagyasszuk le és vihetjük is. Érdemes ketchup/mustár/majonéz és pár csomag virslivel is készülni, ezeknél szintén nem jó címkéket bogarászni, a gluténmentes májkrém is elfér a fagyasztóládában. Pár zacskó gluténmentes ropi és piskóta jó ötlet még az útra, házi linzer vagy egy kis kókuszgolyó (ld. Receptek). De itt is igaz, hogy nagy légteret foglaló chipsek és törékeny áruk szállítása nem praktikus, azokból helyben lehet beszerezni.

A leírtak igazak a vegán étkezésre is, ott is azon alapanyagokat, krémeket, amelyeknél bogarászni kell a címkét, inkább vigyük ki, minden mást helyben beszerezhetünk.

UTAZÁS AUTÓVAL – SZÁLLÁS APARTMANBAN

  • a pakolás és kajálás végtelen lehetősége, minden biztosított, hiszen ha nincs gluténmentes bolt vagy étterem a közelben, akkor kiviszed ami kell.
 
  • meg kell tervezni az étkezéseket előre és mindenből pakolni kell, ami kellhet, sok – sok pakolás, sok-sok főzés;
  • az apartmant takarítani kell: minden edényt, minden kést.

Olvasd el bejegyzésünket és tanácsainkat az autós-szállodás utazásokról is!

Írj nekünk!

Név(Kötelező)
Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük